Môj príbeh

Od roku 2014 mám tú česť zastupovať občanov Slovenskej republiky v druhom najväčšom demokratickom parlamente sveta. Mojim hlavným cieľom je, aby naša krajina bola silným a sebavedomým partnerom v prosperujúcej a jednotnej Európe.
Do aktívnej politiky som vstúpil v roku 2006. Moje rozhodnutie bolo motivované tým, že ako človek z podnikateľského prostredia som dennodenne videl, aké prekážky a problémy spôsobujú podnikateľom politici svojimi rozhodnutiami. Tie sú navyše často motivované nie snahou veci zjednodušiť, ale naopak, ešte viac ich komplikovať. Pochopil som, že ak chcem, aby veci v našej krajine fungovali lepšie, musím sa o to snažiť s mandátom od jej občanov.
Ivan Štefanec

CV

Ing. Ivan Štefanec, MBA, PhD.
Poslanec Európskeho parlamentu Vedúci slovenskej delegácie EPP Prezident SME Europe
Ivan Štefanec

Osobné údaje

Vzdelanie

Pracovné skúsenosti

Politické skúsenosti

Záľuby

Povedali o mne

Ivan Štefanec dal mladým ľuďom nespočetné množstvo rôznych príležitostí počas jeho pôsobenia v Európskom parlamente. Ja som mu vďačná za stáž v jeho tíme priamo v Bruseli. Často organizuje návštevy v Štrasburgu a niekoľko súťaží ročne, pozýva mladých na podujatia frakcie EPP, či navštevuje školy po celom Slovensku, aby študentom priblížil prácu europoslanca. Svoju prácu robí naozaj svedomito a záleží mu na tom, aby riadne zastupoval záujmy našich obyvateľov.
Paulína Rauschová, predsedníčka ODM
Ivan Štefanec je spoľahlivý europoslanec. Jeho záujem a podpora malých a stredných podnikov či inovácií, ktoré sa skutočne stávajú súčasťou nášho každodenného života sú inšpiráciou aj pre mnohých mladých ľudí, ktorí veria hodnotám kresťanskej demokracie. Pevne verím, že jeho záujem o mladých ľudí či už v politike alebo mimo nej, a rovnako tak naša spolupráca bude pokračovať v Európskom parlamente aj naďalej!
Matúš Mesároš, predseda KDMS
Ivan Štefanec bol vždy nápomocný pri riešení situácie ľudí v núdzi a vážime si jeho podporu pre všetkých, ktorí museli opustiť svoje domovy kvôli ruskej agresii.
Ľudmila Vrbická, Ukrajinskoslovenská iniciatíva
Potešilo nás významné ocenenie našej práce na európskej úrovni v súťaži SME Awards 2023, ktorú na Slovensku inicioval europoslanec Ivan Štefanec. Považujeme za kľúčové, aby mladí podnikatelia a slovenské inovácie mali svoje zastúpenie v Európskom parlamente.
Martin Herman, CEO Powerful Medical
Na Ivanovi Štefancovi oceňujem jeho otvorenosť, úprimnosť, silu, rozum a osobnú integritu, s ktorými háji a reprezentuje záujmy Slovenskej republiky. V jeho konaní vidím kompetenciu, profesionalitu a jasný cieľ dotiahnuť všetko započaté.
Tomáš Kriššák, nositeľ Ceny európskeho občana
Ďakujem za to, čo robíte pre kresťanské hodnoty. Brusel, 17.11.2014
Anton Srholec, slovenský rímskokatolícky kňaz a selezián
Ivana Štefanca stretávam nielen pri košických maratónoch, ale spoznal som ho aj pri Charitatívnom behu z Košíc do Štrasburgu a aj priamo v Európskom parlamente. Želám mu, aby aj naďalej úspešne zastupoval Slovensko na európskej pôde.
Peter Polák, bežecká legenda, ktorá zabehla 47 košických maratónov
Ivan Štefanec je výborným lídrom slovenskej delegácie, na ktorého sa dá spoľahnúť a ktorého práca a jednoznačné zásadové postoje v dôležitých momentoch pomohli Slovensku i Európe. Veľmi oceňujem tiež jeho aktivity ako prezidenta SME Europe pre zlepšenie situácie malých firiem. Verím, že budeme spolupracovať aj v ďalších rokoch pre zlepšenie života ľudí v EÚ.
Manfred Weber, europoslanec, predseda EPP Group
Ivan Štefanec je kolega, se kterým si víc než rozumíme. Společně sme vařili, organizovali svatou česko-slovenskou mši v katedrále ve Štrasburgu, či odevzdávali kříž předsedovi Evroparlamentu. Věřím, že se s Ivanem budeme potkávať v Evroparlamentu i nadále, abychom vymysleli spoustu dalších skvělých akcí!
Michaela Šojdrová, europoslankyňa
Česi a Slováci jsou si v Evroparlamentu nejbližší. To platí i pro vedoucí delegací. S Ivanem Štefancem jsme našli velmi brzy společnou řeč nejen proto, že jsme ekonomové. Je skvělé, když si mužeme navzájem poradit a pomáhat si. Fandím mu i ve volbách!
Luděk Niedermayer, europoslanec
Ivan Štefanec reprezentuje na európskej úrovni Slovensko a KDH najlepším spôsobom a je zárukou presadzovania našich pozícií. Má veľkú zásluhu na zavedení nových pravidiel pre automobily, pokroku v boji proti dvojakej kvalite výrobkov, zlepšovaní postavenia malých podnikateľov i ochrane práv malých farmárov ako prezident SME Europe, najdôležitejšej organizácie pre malých podnikateľov v Europarlamente. Jeho bohaté manažérske i politické skúsenosti sú skvelým predpokladom pre rast kresťanskej demokracie v Európe i na Slovensku.
Alojz Hlina, podnikateľ a poslanec NR SR
Ivana Štefanca som spoznal ešte za jeho pôsobenia prezidenta Podnikateľskej aliancie Slovenska a pred vstupom do EÚ bol mojim súperom o pozíciu eurokomisára. Som rád, že prijal moju ponuku vstupu do KDH a posilnil naše pozície na európskej i slovenskej scéne. V súčasnosti okrem iného rozvíjame Nadáciu Antona Tunegu, Púčika a Tesára. Teším sa na každú ďalšiu spoluprácu v prospech kresťanskej demokracie.
Ján Figeľ, Bývalý eurokomisár pre inováciu, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež
Pána Štefanca som spoznal už v období, keď úspešne viedol slovenskú pobočku veľkej nadnárodnej firmy. Neskôr sme sa stretávali v období, keď vstúpil do priaznivého obdobia slovenskej politiky, kde potvrdzoval a naďalej potvrdzuje svoje manažerské, diplomatické a hlavne ľudské kvality.
Ján Filc, bývalý hokejový brankár