Môj príbeh

Od roku 2014 mám tú česť zastupovať občanov Slovenskej republiky v druhom najväčšom demokratickom parlamente sveta. Mojim hlavným cieľom je, aby naša krajina bola silným a sebavedomým partnerom v prosperujúcej a jednotnej Európe.
Do aktívnej politiky som vstúpil v roku 2006. Moje rozhodnutie bolo motivované tým, že ako človek z podnikateľského prostredia som dennodenne videl, aké prekážky a problémy spôsobujú podnikateľom politici svojimi rozhodnutiami. Tie sú navyše často motivované nie snahou veci zjednodušiť, ale naopak, ešte viac ich komplikovať. Pochopil som, že ak chcem, aby veci v našej krajine fungovali lepšie, musím sa o to snažiť s mandátom od jej občanov.
Ivan Štefanec

CV

Ing. Ivan Štefanec, MBA, PhD.
Poslanec Európskeho parlamentu Vedúci slovenskej delegácie EPP Prezident SME Europe
Ivan Štefanec

Osobné údaje

Vzdelanie

Pracovné skúsenosti

Politické skúsenosti

Záľuby

Povedali o mne

Ivan Štefanec je výborným lídrom slovenskej delegácie, na ktorého sa dá spoľahnúť a ktorého práca a jednoznačné zásadové postoje v dôležitých momentoch pomohli Slovensku i Európe. Veľmi oceňujem tiež jeho aktivity ako prezidenta SME Europe pre zlepšenie situácie malých firiem. Verím, že budeme spolupracovať aj v ďalších rokoch pre zlepšenie života ľudí v EÚ.
Manfred Weber
Ďakujem za to, čo robíte pre kresťanské hodnoty. Brusel, 17.11.2014
Anton Srholec
Ivan Štefanec je výrazný predstaviteľ slovenskej kresťanskej demokracie v Európskom parlamente, s ktorým spoločne presadzujeme základné kresťanské a európske hodnoty v EÚ. Naša spoločná práca za slobodu slova sa okrem iného prejavila aj v pomenovaní europarlamentnej stáže pre novinárov po slovenskom hrdinovi Jánovi Kuciakovi.
Antonio Tajani
Ivan Štefanec je skvelým zástupcom svojej krajiny v Europarlamente, s ktorým máme veľa spoločných pohľadov na súčasnosť i budúcnosť Európy. Vážim si u neho, že nikdy neváhal, keď bolo treba pomôcť.
Janusz Lewandowski
Som rád, že Ivan Štefanec je môj kolega už zopár rokov a že vedie našu slovenskú delegáciu. Viem, že sa dá na neho vždy spoľahnúť a pre mňa je zárukou jasných postojov aj do budúcnosti.
Eduard Kukan
Česi a Slováci jsou si v Evroparlamentu nejbližší. To platí i pro vedoucí delegací. S Ivanem Štefancem jsme našli velmi brzy společnou řeč nejen proto, že jsme ekonomové. Je skvělé, když si mužeme navzájem poradit a pomáhat si. Fandím mu i ve volbách!
Luděk Niedermayer
Ivan Štefanec je kolega, se kterým si víc než rozumíme. Společně sme vařili, organizovali svatou česko-slovenskou mši v katedrále ve Štrasburgu, či odevzdávali kříž předsedovi Evroparlamentu. Věřím, že se s Ivanem budeme potkávať v Evroparlamentu i nadále, abychom vymysleli spoustu dalších skvělých akcí!
Michaela Šojdrová
S Ivanom Štefancom sa dobre spolupracuje, pretože zdieľame rovnaké hodnoty. Už vo svojom prvom období v Europarlamente sa stal vedúcim našej skupiny i prezidentom SME Europe, čo dokazuje jeho profesionalitu a dôslednosť. Verím, že bude vo svojej práci pokračovať s rovnakým nasadením aj naďalej.
Miroslav Mikolášik
Velice mně teší, že jsem mohl v Evropském parlamentu spoznat takové lidi, jako je Ivan Štefanec. Naše spolupráce se projevila v mnoha úspěšných akcích a věřím, že budeme mít možnost také spolupracovat nadále.
Jaromír Štětina
Ivan Štefanec reprezentuje na európskej úrovni Slovensko a KDH najlepším spôsobom a je zárukou presadzovania našich pozícií. Má veľkú zásluhu na zavedení nových pravidiel pre automobily, pokroku v boji proti dvojakej kvalite výrobkov, zlepšovaní postavenia malých podnikateľov i ochrane práv malých farmárov ako prezident SME Europe, najdôležitejšej organizácie pre malých podnikateľov v Europarlamente. Jeho bohaté manažérske i politické skúsenosti sú skvelým predpokladom pre rast kresťanskej demokracie v Európe i na Slovensku.
Alojz Hlina
Ivana Štefanca som spoznal ešte za jeho pôsobenia prezidenta Podnikateľskej aliancie Slovenska a pred vstupom do EÚ bol mojim súperom o pozíciu eurokomisára. Som rád, že prijal moju ponuku vstupu do KDH a posilnil naše pozície na európskej i slovenskej scéne. V súčasnosti okrem iného rozvíjame Nadáciu Antona Tunegu. Teším sa na každú ďalšiu spoluprácu v prospech kresťanskej demokracie.
Ján Figeľ
Pána Štefanca som spoznal už v období, keď úspešne viedol slovenskú pobočku veľkej nadnárodnej firmy. Neskôr sme sa stretávali v období, keď vstúpil do priaznivého obdobia slovenskej politiky, kde potvrdzoval a naďalej potvrdzuje svoje manažerské, diplomatické a hlavne ľudské kvality.
Ján Filc