V Európskom parlamente sa zišlo viac ako 800 farmárov a odborníkov na poľnohospodárstvo z celej Európy, ktorí diskutovali o budúcnosti poľnohospodárstva na konferencii s názvom „Európska farmárska dohoda: vízia Európskej ľudovej strany pre poľnohospodárstvo v Európe“.

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), ktorá túto konferenciu organizovala, potvrdzuje slová predsedu poslaneckého klubu EĽS Manfréda Webera o tom, že naši farmári nie sú samozrejmosťou a živé prosperujúce vidiecke oblasti sú nezameniteľnou súčasťou európskeho spôsobu života.

Ivan Štefanec vysvetľuje: „Naši farmári musia mať šancu slušne si zarobiť, nebyť neustále zaťažovaní novou byrokraciou, ktorá im uberá energiu, čas a chuť na produkciu potravín, ktoré majú pre Európu strategický význam. Práve uvedomenie si strategickej dôležitosti komodity, ktorú produkujú, by malo podporiť snahy o ich väčšiu ochranu na globálnom trhu. Vidiecke oblasti sa musia znovu stať atraktívnymi aj pre mladých ľudí. Jedným z riešení je digitalizácia v oblasti služieb, budovania infraštruktúry, ale aj inovatívnych procesov v samotnom poľnohospodárstve.“